Omron Automation & Safety NT20S-KBA01
NT20S-KBA01 picture photo
Mfg. Part Number
NT20S-KBA01
Manufacturer
Product Category
Controllers - Accessories
Brief Description
CHEM RESISTANT CVR FOR NT21
Datasheet Download
NT20S-KBA01.pdf
Availability of NT20S-KBA01
QUANTITY
NT20S-KBA01 Order Process
Ship out your order
Specifications of NT20S-KBA01
Internal Part NumberEIS-NT20S-KBA01
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Industrial Controls, Meters
FamilyControllers - Accessories
SeriesNT20S
Accessory TypeProtective Sheet
For Use With/Related ProductsNT Series
Specifications-
Number of Positions-
Length-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NT20S-KBA01
Related LinksNT20S, NT20S-KBA01 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
NT20S-KBA01 Details Description
Related parts for NT20S-KBA01
RES 82 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 240 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
RESISTIVE & OPTICAL TRIMMER datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20% 75V AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf