Murata Electronics North America NTC16RLH104HTI
NTC16RLH104HTI picture photo
Mfg. Part Number
NTC16RLH104HTI
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
NTC16RLH104HTI.pdf
Availability of NTC16RLH104HTI
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NTC16RLH104HTI Order Process
Ship out your order
Specifications of NTC16RLH104HTI
Internal Part NumberEIS-NTC16RLH104HTI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship NTC16RLH104HTI today.
SeriesNTC16RLH
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NTC16RLH104HTI
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNTC16RL, NTC16RLH104HTI Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NTC16RLH104HTI Details Description
Related parts for NTC16RLH104HTI
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 2A 480VAC datasheet.pdf
TRIAC 600V 15A TO263 datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS INLINE SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SOD123 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 5V 16MM RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 125MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf