Vishay/BCcomponents NTCLE100CL272HB0
NTCLE100CL272HB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100CL272HB0
Brief Description
THERMISTOR 2.7K OHM NTC LEADED
Datasheet Download
NTCLE100CL272HB0.pdf
Availability of NTCLE100CL272HB0
QUANTITY
NTCLE100CL272HB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100CL272HB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100CL272HB0
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C2.7k
Resistance Tolerance±3%
B Value Tolerance±0.75%
B25/75-
B25/853977K
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100CL272HB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100CL272HB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100CL272HB0 Details Description
Related parts for NTCLE100CL272HB0
SIDACTOR 2CHP 25/50V 400A TO220 datasheet.pdf
HEATSINK STAMP 12.7X34.9X50.8MM datasheet.pdf
RES SMD 4.99KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 6.7A 8SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 768KB FLASH 121BGA datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 1.39A 210 MOHM datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 8SO datasheet.pdf
CONN HDR 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V, 4.5 us, 8-Bit ADC in 8-Lead microSOIC/DIP IC datasheet.pdf