Vishay/BCcomponents NTCLE100E3682GB0
NTCLE100E3682GB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE100E3682GB0
Brief Description
THERMISTOR NTC 6.8K OHM RADIAL
Datasheet Download
NTCLE100E3682GB0.pdf
Availability of NTCLE100E3682GB0
QUANTITY
NTCLE100E3682GB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE100E3682GB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE100E3682GB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series2381
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C6.8k
Resistance Tolerance±2%
B Value Tolerance±0.75%
B25/75-
B25/853977K
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max500mW
Length - Lead Wire0.59" (15.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE100E3682GB0
Related LinksNTCLE100, NTCLE100E3682GB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE100E3682GB0 Details Description
Related parts for NTCLE100E3682GB0
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1% 2W 3264 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 9-36VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANSISTOR datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 1W DO214AC datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 2000VDC AXIAL datasheet.pdf