Vishay/BCcomponents NTCLE213E3104JXB0
NTCLE213E3104JXB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTCLE213E3104JXB0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 100K OHM 5% RADIA
Datasheet Download
NTCLE213E3104JXB0.pdf
Availability of NTCLE213E3104JXB0
QUANTITY
NTCLE213E3104JXB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTCLE213E3104JXB0
Internal Part NumberEIS-NTCLE213E3104JXB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductNTCLE213 Series Temperature Sensor
Standard Package500
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C100k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±1.5%
B0/50-
B25/50-
B25/75-
B25/854190K
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Power - Max100mW
Length - Lead Wire1.22" (31.00mm)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseBead
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTCLE213E3104JXB0
Related LinksNTCLE213, NTCLE213E3104JXB0 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
NTCLE213E3104JXB0 Details Description
Related parts for NTCLE213E3104JXB0
FUSE 1500A 600V T-LAG CLASS L datasheet.pdf
IC REG BST 3.3V 60MA SYNC 8SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
BOARD DEMO REAR COMBO LAMP datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 6-SMD datasheet.pdf
BLUETOOTH 2.0 RS232 ADAPTER ONLY datasheet.pdf
RES SMD 226 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 604K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf