API Delevan S0603-10NH2D
S0603-10NH2D picture photo
Mfg. Part Number
S0603-10NH2D
Brief Description
FIXED IND 10NH 700MA 160 MOHM
Datasheet Download
S0603-10NH2D.pdf
Availability of S0603-10NH2D
QUANTITY
S0603-10NH2D Order Process
Ship out your order
Specifications of S0603-10NH2D
Internal Part NumberEIS-S0603-10NH2D
Material - CoreAlumina
Inductance10nH
Tolerance±3%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)160 mOhm Max
Q @ Freq28 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4.8GHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S0603-10NH2D
Related LinksS0603-, S0603-10NH2D Datasheet, API Delevan Distributor
S0603-10NH2D Details Description
Related parts for S0603-10NH2D
KIT REFILL INK JET SMEARRESIST datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 0.22 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC NVSRAM 8MBIT 45NS 48FBGA datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf