Murata Electronics North America NTH5G10P41B683J08TH
NTH5G10P41B683J08TH picture photo
Mfg. Part Number
NTH5G10P41B683J08TH
Datasheet Download
NTH5G10P41B683J08TH.pdf
Availability of NTH5G10P41B683J08TH
QUANTITY
NTH5G10P41B683J08TH Order Process
Ship out your order
Specifications of NTH5G10P41B683J08TH
Internal Part NumberEIS-NTH5G10P41B683J08TH
Delivery TimeIn stock, ship NTH5G10P41B683J08TH today.
SeriesNTH5G10P41B
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NTH5G10P41B683J08TH
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksNTH5G10P4, NTH5G10P41B683J08TH Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NTH5G10P41B683J08TH Details Description
Related parts for NTH5G10P41B683J08TH
SWITCH TACT SPST-NO 0.005A 12V datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMPER 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0804 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
IC MPU INTERPRISE 133MHZ 208QFP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1500 OHM 0603 datasheet.pdf
INVERTER 200V 3-PH 2.2KW MRO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 4.99K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf