Murata Electronics North America NTH5G16P40B333J07TH-33K
NTH5G16P40B333J07TH-33K picture photo
Mfg. Part Number
NTH5G16P40B333J07TH-33K
Datasheet Download
NTH5G16P40B333J07TH-33K.pdf
Availability of NTH5G16P40B333J07TH-33K
QUANTITY
NTH5G16P40B333J07TH-33K Order Process
Ship out your order
Specifications of NTH5G16P40B333J07TH-33K
Internal Part NumberEIS-NTH5G16P40B333J07TH-33K
Delivery TimeIn stock, ship NTH5G16P40B333J07TH-33K today.
SeriesNTH5G16P40B33
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD0603
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-NTH5G16P40B333J07TH-33K
MURATA Product CategoryMURATA Components
NTH5G16P40B333J07TH-33K Details Description
Related parts for NTH5G16P40B333J07TH-33K
IC MCU 8BIT 8KB FLASH 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 10% 2812 datasheet.pdf
IC LDO W/SWITCHOVER CIRC 10-SON datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE D 45 CKTS LGT 229 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM R-TAB CP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 41POS CABLE SKT datasheet.pdf