Vishay/Dale NTHS0603N01N3302JP
NTHS0603N01N3302JP picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N01N3302JP
Brief Description
THERMISTOR NTC 33K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N01N3302JP.pdf
Availability of NTHS0603N01N3302JP
QUANTITY
NTHS0603N01N3302JP Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N01N3302JP
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N01N3302JP
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C33k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N01N3302JP
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N01N3302JP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N01N3302JP Details Description
Related parts for NTHS0603N01N3302JP
FUSE GLASS 8A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 309 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.2K OHM 0.1% 1/4W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
HAND CRIMP TOOL datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf