Vishay/Dale NTHS0603N06N3001JE
NTHS0603N06N3001JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0603N06N3001JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 3K OHM 5% 0603
Datasheet Download
NTHS0603N06N3001JE.pdf
Availability of NTHS0603N06N3001JE
QUANTITY
NTHS0603N06N3001JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0603N06N3001JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0603N06N3001JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C3k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0603N06N3001JE
Related LinksNTHS0603N, NTHS0603N06N3001JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0603N06N3001JE Details Description
Related parts for NTHS0603N06N3001JE
TRANS PREBIAS DUAL PNP MINI6 datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
CAP CER 22PF 3KV NP0 1812 datasheet.pdf
SNSR OPTO TRANS TH MOD PHOTOTRAN datasheet.pdf
CONN POWER TAP 10POS VERT datasheet.pdf
FUSE TL DIAZED DIII 63A 500V EUR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RES 143K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN MULTI-TAP SNGL SIDE CLR datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.0A 125V SMD datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf