Vishay/Dale NTHS0805N01N2202KU
NTHS0805N01N2202KU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N01N2202KU
Brief Description
THERMISTOR NTC 22K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N01N2202KU.pdf
Availability of NTHS0805N01N2202KU
QUANTITY
NTHS0805N01N2202KU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N01N2202KU
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N01N2202KU
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753964K
B25/853974K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N01N2202KU
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N01N2202KU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N01N2202KU Details Description
Related parts for NTHS0805N01N2202KU
HOOK-UP STRND 28AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15, 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FPGA 186 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 365 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 760MA 700 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS INLINE PIN datasheet.pdf
MICRO 21C P 10" RBW JACKS NI datasheet.pdf