Vishay/Dale NTHS0805N02N4701JF
NTHS0805N02N4701JF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N02N4701JF
Brief Description
THERMISTOR NTC 4.7K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N02N4701JF.pdf
Availability of NTHS0805N02N4701JF
QUANTITY
NTHS0805N02N4701JF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N02N4701JF
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N02N4701JF
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C4.7k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N02N4701JF
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N02N4701JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N02N4701JF Details Description
Related parts for NTHS0805N02N4701JF
VARISTOR 462V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
RES SMD 422 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG GREEN 100' datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 21VC SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TSSOP datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
SENSOR HALL EFFECT datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS datasheet.pdf
4700UF 63V 30X50MM 105C 10000H datasheet.pdf
3.3 V, Full Duplex, 840 uA 20 Mbps, EIA RS-485 Transceiver IC datasheet.pdf