Vishay/Dale NTHS0805N03N1501KU
NTHS0805N03N1501KU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N03N1501KU
Brief Description
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N03N1501KU.pdf
Availability of NTHS0805N03N1501KU
QUANTITY
NTHS0805N03N1501KU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N03N1501KU
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N03N1501KU
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1.5k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N03N1501KU
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N03N1501KU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N03N1501KU Details Description
Related parts for NTHS0805N03N1501KU
HEX STANDOFF 8-32 BRASS 1/4" datasheet.pdf
CONV DC-DC PROG-VO 30A VERT datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS 3.5MM SMD .5MM datasheet.pdf
RES SMD 8.87 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HEADER LOPRO 20PS VERT GOLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FQ CAM BRKT W/MNTG EARS datasheet.pdf
Connector Socket 54 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf