Vishay/Dale NTHS0805N03N3300KR
NTHS0805N03N3300KR picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N03N3300KR
Brief Description
THERMISTOR NTC 330 OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N03N3300KR.pdf
Availability of NTHS0805N03N3300KR
QUANTITY
NTHS0805N03N3300KR Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N03N3300KR
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N03N3300KR
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Featured ProductNTHS Series Thermistors
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N03N3300KR
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N03N3300KR Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N03N3300KR Details Description
Related parts for NTHS0805N03N3300KR
CONN HEADER 20PS .100 SINGLE SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG RED SHLD 1000' datasheet.pdf
DIODE MODULE 2.2KV 950A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR CBL STRAIGHT 14' datasheet.pdf
RES 215K OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 8.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 50A AC/DC datasheet.pdf