Vishay/Dale NTHS0805N04N3303JE
NTHS0805N04N3303JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N04N3303JE
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERMISTOR NTC 330K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N04N3303JE.pdf
Availability of NTHS0805N04N3303JE
QUANTITY
NTHS0805N04N3303JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N04N3303JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N04N3303JE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesThermistor-Resistor Network Simulation Tool
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Power - Max-
Length - Lead Wire-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N04N3303JE
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N04N3303JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N04N3303JE Details Description
Related parts for NTHS0805N04N3303JE
OPTOISO 5.3KV PUSH PULL 6DIP datasheet.pdf
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
HTSHRNK EPS300 1/8"X4'(1')BLK datasheet.pdf
FERRITE CHIP 600 OHM 500MA 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER BACKPLAN 200POS GOLD datasheet.pdf
RES 976 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
STANDOFF CABLE CLIP NAT 8MM SPC datasheet.pdf
SPEC. CABLE GLAND M32 CABLE-I13- datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T766 datasheet.pdf
SPEAKER 8OHM 1W 80DB datasheet.pdf