Vishay/Dale NTHS0805N04N3303KU
NTHS0805N04N3303KU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N04N3303KU
Brief Description
THERMISTOR NTC 330K OHM 10% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N04N3303KU.pdf
Availability of NTHS0805N04N3303KU
QUANTITY
NTHS0805N04N3303KU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N04N3303KU
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N04N3303KU
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N04N3303KU
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N04N3303KU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N04N3303KU Details Description
Related parts for NTHS0805N04N3303KU
THUMBWHEEL datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 291 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5 OHM 1% 10W datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W .25% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" datasheet.pdf