Vishay/Dale NTHS0805N06N1501JE
NTHS0805N06N1501JE picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N06N1501JE
Brief Description
THERMISTOR NTC 1.5K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N06N1501JE.pdf
Availability of NTHS0805N06N1501JE
QUANTITY
NTHS0805N06N1501JE Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N06N1501JE
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N06N1501JE
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C1.5k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/85-
Operating Temperature-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N06N1501JE
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N06N1501JE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N06N1501JE Details Description
Related parts for NTHS0805N06N1501JE
CONN HEADER .100 DUAL STR 52POS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 100' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC ADC DRIVER DIFF 16-QFN datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-20 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X6MM XCUT datasheet.pdf
1016 TB SPRING CLAMP 45D datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM datasheet.pdf
47UF 50V 10X10 datasheet.pdf