Vishay/Dale NTHS0805N06N2201JP
NTHS0805N06N2201JP picture photo
Mfg. Part Number
NTHS0805N06N2201JP
Brief Description
THERMISTOR NTC 2.2K OHM 5% 0805
Datasheet Download
NTHS0805N06N2201JP.pdf
Availability of NTHS0805N06N2201JP
QUANTITY
NTHS0805N06N2201JP Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS0805N06N2201JP
Internal Part NumberEIS-NTHS0805N06N2201JP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
Featured ProductNTHS Series Thermistors
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C2.2k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753181K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS0805N06N2201JP
Related LinksNTHS0805N, NTHS0805N06N2201JP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS0805N06N2201JP Details Description
Related parts for NTHS0805N06N2201JP
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 50X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 254 TYPE D 6POS datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 1.131A 150 MOHM datasheet.pdf