TE Connectivity Raychem Cable Protection WV-254097-10-9
WV-254097-10-9 picture photo
Mfg. Part Number
WV-254097-10-9
Manufacturer
Product Category
Labels, Labeling
Brief Description
LABEL ID PRODUCTS
Datasheet Download
WV-254097-10-9.pdf
Availability of WV-254097-10-9
QUANTITY
WV-254097-10-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of WV-254097-10-9
Internal Part NumberEIS-WV-254097-10-9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Computers, Office - Components, Accessories
FamilyLabels, Labeling
SeriesWV
Packaging10000 per Roll
TypeLabel
Label TypeDie-Cut
Label Size1.00" x 0.38" (25.4mm x 9.7mm)
MaterialVinyl
ColorWhite
For Use With/Related ProductsThermal Transfer Printer
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)WV-254097-10-9
Related LinksWV-2540, WV-254097-10-9 Datasheet, TE Connectivity Raychem Cable Protection Distributor
WV-254097-10-9 Details Description
Related parts for WV-254097-10-9
IC MPU/RESET CIRC 1.67V SC70-4 datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1210 datasheet.pdf
IC GATE XNOR 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
LED 5MM VERT HE DIFF GRN PC MNT datasheet.pdf
I/O MODULE 16 IN 16 OUT datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 13.5A 7.5 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 15POS datasheet.pdf
CARD EDGE datasheet.pdf
CAP FILM 0.082UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf