Vishay/Dale NTHS1005N02N9201JP
NTHS1005N02N9201JP picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1005N02N9201JP
Brief Description
THERMISTOR NTC 9.2K OHM 5% 1005
Datasheet Download
NTHS1005N02N9201JP.pdf
Availability of NTHS1005N02N9201JP
QUANTITY
NTHS1005N02N9201JP Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1005N02N9201JP
Internal Part NumberEIS-NTHS1005N02N9201JP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C9.2K
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/753477K
B25/85-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1005 (2512 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1005N02N9201JP
Related LinksNTHS1005N, NTHS1005N02N9201JP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1005N02N9201JP Details Description
Related parts for NTHS1005N02N9201JP
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR 4B N-INVERT 24CERPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE PWR VERT DPST FILTER 10A datasheet.pdf
CAP CER 56PF 500V NP0 AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf