Vishay/Dale NTHS1006N02N5001KF
NTHS1006N02N5001KF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1006N02N5001KF
Brief Description
THERMISTOR NTC 5K OHM 10% 1006
Datasheet Download
NTHS1006N02N5001KF.pdf
Availability of NTHS1006N02N5001KF
QUANTITY
NTHS1006N02N5001KF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1006N02N5001KF
Internal Part NumberEIS-NTHS1006N02N5001KF
Featured ProductNTHS Series Thermistors
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C5k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B25/753477K
B25/853486K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1006 (2515 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1006N02N5001KF
Related LinksNTHS1006N, NTHS1006N02N5001KF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1006N02N5001KF Details Description
Related parts for NTHS1006N02N5001KF
SOFTWARE C COMPILER/DEBUG HCS12 datasheet.pdf
HEAT TRANS COMPOUND SILICONE datasheet.pdf
CA F/O 62.5LDS SST BAY 13 M1 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 2X2.5 datasheet.pdf
OSC XO 148.35165MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
ACCESSORY datasheet.pdf
CAP FILM 0.51UF 5% 1600VDC AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf