Vishay/Dale NTHS1206N01N2202JU
NTHS1206N01N2202JU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N01N2202JU
Brief Description
THERMISTOR NTC 22K OHM 5% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N01N2202JU.pdf
Availability of NTHS1206N01N2202JU
QUANTITY
NTHS1206N01N2202JU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N01N2202JU
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N01N2202JU
Featured ProductNTHS Series Thermistors
3D ModelNTHS1206.stpNTHS1206.pdf
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C22k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case1206 (3216 Metric)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N01N2202JU
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N01N2202JU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N01N2202JU Details Description
Related parts for NTHS1206N01N2202JU
INDUCT ARRAY 6 COIL 10.9UH SMD datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR MULTCH RS232 20SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 4A 250VAC 63VDC 3AB datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.27 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HEADR 12POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
LED BASE MINI PNL IND OIL TIGHT datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf