Vishay/Dale NTHS1206N02N1202JF
NTHS1206N02N1202JF picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N02N1202JF
Brief Description
THERMISTOR NTC 12K OHM 5% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N02N1202JF.pdf
Availability of NTHS1206N02N1202JF
QUANTITY
NTHS1206N02N1202JF Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N02N1202JF
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N02N1202JF
3D ModelNTHS1206.stpNTHS1206.pdf
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package2,000
SeriesNTHS
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C12k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/753477K
B25/853486K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N02N1202JF
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N02N1202JF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N02N1202JF Details Description
Related parts for NTHS1206N02N1202JF
CONN HEADER 40POS .100"R/A GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS PIP R/A 30GOLD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A SHIELDED datasheet.pdf
08 DUAC PLUG HSG 94V-0 FR/HANG datasheet.pdf
IC LNA AMP 21DBM GAAS DFN8 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR CM-105 ACCESSORY datasheet.pdf
FLASH SD CARD 16GB datasheet.pdf
SCREW datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.7 OHM 1% 200W datasheet.pdf