Vishay/Dale NTHS1206N04N2203JG
NTHS1206N04N2203JG picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N04N2203JG
Brief Description
THERMISTOR NTC 220K OHM 5% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N04N2203JG.pdf
Availability of NTHS1206N04N2203JG
QUANTITY
NTHS1206N04N2203JG Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N04N2203JG
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N04N2203JG
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
3D ModelNTHS1206.stpNTHS1206.pdf
Standard Package5,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C220k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N04N2203JG
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N04N2203JG Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N04N2203JG Details Description
Related parts for NTHS1206N04N2203JG
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
PIGTAIL, 8FIB 900UM SM MPX .5 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.079" 10POS datasheet.pdf
IC TDM SWITCH 2K-CH ENH 256PBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
RES SMD 140 OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 0-50MBARG .5-4.5 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf