Vishay/Dale NTHS1206N04N3303JU
NTHS1206N04N3303JU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N04N3303JU
Brief Description
THERMISTOR NTC 330K OHM 5% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N04N3303JU.pdf
Availability of NTHS1206N04N3303JU
QUANTITY
NTHS1206N04N3303JU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N04N3303JU
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N04N3303JU
3D ModelNTHS1206.stpNTHS1206.pdf
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
SeriesNTHS
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330k
Resistance Tolerance±5%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N04N3303JU
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N04N3303JU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N04N3303JU Details Description
Related parts for NTHS1206N04N3303JU
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
CONN SPRING 53POS SNGL .137 PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 120PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
INSULATOR RECT TO220 0.213" datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
ANT EXT WIRELESS 2.4GHZ RP-TNC datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
SCR FAST SW 150A 1200V TO-93 datasheet.pdf
MODULE FEMALE 20POS CRIMP datasheet.pdf