Vishay/Dale NTHS1206N04N3303KU
NTHS1206N04N3303KU picture photo
Mfg. Part Number
NTHS1206N04N3303KU
Brief Description
THERMISTOR NTC 330K OHM 10% 1206
Datasheet Download
NTHS1206N04N3303KU.pdf
Availability of NTHS1206N04N3303KU
QUANTITY
NTHS1206N04N3303KU Order Process
Ship out your order
Specifications of NTHS1206N04N3303KU
Internal Part NumberEIS-NTHS1206N04N3303KU
3D ModelNTHS1206.stpNTHS1206.pdf
PCN Design/SpecificationPlating Line Chg 6/Aug/2015
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance in Ohms @ 25°C330k
Resistance Tolerance±10%
B Value Tolerance±3%
B0/50-
B25/50-
B25/754247K
B25/854262K
B25/100-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTHS1206N04N3303KU
Related LinksNTHS1206N, NTHS1206N04N3303KU Datasheet, Vishay/Dale Distributor
NTHS1206N04N3303KU Details Description
Related parts for NTHS1206N04N3303KU
CONN BNC JACK STR 50 OHM CRIMP datasheet.pdf
IC 80C51 MCU FLASH 8K 20-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf
RES 649K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.69M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 15V 2915 datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf