Murata Electronics North America NTPAJ100LDKB0
NTPAJ100LDKB0 picture photo
Mfg. Part Number
NTPAJ100LDKB0
Manufacturer
Product Category
Inrush Current Limiters (ICL)
Brief Description
ICL 10 OHM 15% 2.6A 18MM
Datasheet Download
NTPAJ100LDKB0.pdf
Availability of NTPAJ100LDKB0
QUANTITY
NTPAJ100LDKB0 Order Process
Ship out your order
Specifications of NTPAJ100LDKB0
Internal Part NumberEIS-NTPAJ100LDKB0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Circuit Protection
FamilyInrush Current Limiters (ICL)
SeriesNTPAJ
PackagingBulk
R @ 25°C10 Ohm
Tolerance±15%
Current - Steady State Max2.6A
R @ Current-
Diameter0.709" (18mm)
Approvals-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NTPAJ100LDKB0
Related LinksNTPAJ1, NTPAJ100LDKB0 Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
NTPAJ100LDKB0 Details Description
Related parts for NTPAJ100LDKB0
CONN EDGECARD 48POS DIP .050 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf
IC EPROM UV 2MBIT 120NS 32CDIP datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 32K FLASH 289-FPGA datasheet.pdf
FUSE LINKS FOR RLS 600V 225A datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS 100PSIS 4-20MA datasheet.pdf
RES 13.7K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
XG4 24AWG 7/32 4C SHLD 300V datasheet.pdf