NDK NX1255GB-18.432000MHZ
NX1255GB-18.432000MHZ picture photo
Mfg. Part Number
NX1255GB-18.432000MHZ
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 18.4320MHz 50ppm 12pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX1255GB-18.432000MHZ.pdf
Availability of NX1255GB-18.432000MHZ
QUANTITY
NX1255GB-18.432000MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of NX1255GB-18.432000MHZ
Internal Part NumberEIS-NX1255GB-18.432000MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX1255GB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency18.432MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.465" L x 0.220" W (11.80mm x 5.50mm)
Height0.104" (2.65mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX1255GB-18.432000MHZ
Related LinksNX1255GB-1, NX1255GB-18.432000MHZ Datasheet, NDK Distributor
NX1255GB-18.432000MHZ Details Description
Related parts for NX1255GB-18.432000MHZ
FAN AXIAL 320X85MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 1.3KV 1A DO204AC datasheet.pdf
RES 0.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 180PF 450V C0G 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
MATLAB SIMULINK MKV10Z PHY. LIC. datasheet.pdf
AM60026-6 RAM datasheet.pdf
OSC MEMS CONFIGURABLE OUTPUT datasheet.pdf
CRYSTAL 36.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf