Hirose Electric Co Ltd NX1BL-32T-KT3B
NX1BL-32T-KT3B picture photo
Mfg. Part Number
NX1BL-32T-KT3B
Manufacturer
Product Category
Memory Connectors - Accessories
Brief Description
CONN CARD BUS FRAME 32POS 0.3MM
Datasheet Download
NX1BL-32T-KT3B.pdf
Availability of NX1BL-32T-KT3B
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NX1BL-32T-KT3B Order Process
Ship out your order
Specifications of NX1BL-32T-KT3B
Internal Part NumberEIS-NX1BL-32T-KT3B
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Category Connectors, Interconnects
FamilyMemory Connectors - Accessories
SeriesNX1
PackagingBulk
Accessory TypeFrame Assembly Kit
For Use With/Related ProductsPCMCIA - Cardbus - Type II
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX1BL-32T-KT3B
Related LinksNX1BL-3, NX1BL-32T-KT3B Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
NX1BL-32T-KT3B Details Description
Related parts for NX1BL-32T-KT3B
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 35MA 5TSOP datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.8PF 16V 0201 datasheet.pdf
CONN RING TUBULAR 6AWG #1/4" STR datasheet.pdf
RESISTOR 3700 OHM 1/16W AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf