NDK NX2016SA-26M-STD-CZS-1
NX2016SA-26M-STD-CZS-1 picture photo
Mfg. Part Number
NX2016SA-26M-STD-CZS-1
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 15ppm 8pF 60 Ohm -10°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX2016SA-26M-STD-CZS-1.pdf
Availability of NX2016SA-26M-STD-CZS-1
QUANTITY
NX2016SA-26M-STD-CZS-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX2016SA-26M-STD-CZS-1
Internal Part NumberEIS-NX2016SA-26M-STD-CZS-1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX2016SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 75°C
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX2016SA-26M-STD-CZS-1
Related LinksNX2016SA-26, NX2016SA-26M-STD-CZS-1 Datasheet, NDK Distributor
NX2016SA-26M-STD-CZS-1 Details Description
Related parts for NX2016SA-26M-STD-CZS-1
RES SMD 0.33 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5V IN 15V OUT datasheet.pdf
LED HOLDER RA 3MM 2LD NYL BK datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
COUPLER 3DB 90DEG 700MHZ-1.4GHZ datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 12V 75.6V 6.3A datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM 1.5NF 1% 630VDC AXIAL datasheet.pdf