NDK NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025
NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025 picture photo
Mfg. Part Number
NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 26.0000MHz 8pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025.pdf
Availability of NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025
QUANTITY
NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025
Internal Part NumberEIS-NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX2016SA
PackagingCut Tape (CT)
TypeMHz Crystal
Frequency26MHz
Frequency Stability±20ppm
Frequency Tolerance-
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025
Related LinksNX2016SA-26MHZ, NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025 Datasheet, NDK Distributor
NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025 Details Description
Related parts for NX2016SA-26MHZ-EXS00A-CS06025
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 836MHZ 0805 datasheet.pdf
HM2SC25A-HM2 SHIELDING FORMED datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3A .9-3.3VDC OUT datasheet.pdf
MULTI-PAIR 30COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf