NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. NX3008NBKW,115
NX3008NBKW,115 picture photo
Mfg. Part Number
NX3008NBKW,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V SOT323
Datasheet Download
NX3008NBKW,115.pdf
Availability of NX3008NBKW,115
QUANTITY
NX3008NBKW,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3008NBKW,115
Internal Part NumberEIS-NX3008NBKW,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C350mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.4 Ohm @ 350mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1.1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs0.68nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds50pF @ 15V
Power - Max260mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3008NBKW,115
NX3008NBKW,115 Details Description
Related parts for NX3008NBKW,115
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 10W datasheet.pdf
RES SMD 64.9 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK 19MM KEYCODE 015 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 470 OHM 5% 50W datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 680 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CRYSTAL 8.00 MHZ 28.0PF SMD datasheet.pdf