NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. NX3008NBKW,115
NX3008NBKW,115 picture photo
Mfg. Part Number
NX3008NBKW,115
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 30V SOT323
Datasheet Download
NX3008NBKW,115.pdf
Availability of NX3008NBKW,115
QUANTITY
NX3008NBKW,115 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3008NBKW,115
Internal Part NumberEIS-NX3008NBKW,115
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C350mA (Ta)
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.4 Ohm @ 350mA, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id1.1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) @ Vgs0.68nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds50pF @ 15V
Power - Max260mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3008NBKW,115
NX3008NBKW,115 Details Description
Related parts for NX3008NBKW,115
CONN CODING KEY FOR HEADER RED datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 6A 24V datasheet.pdf
IC FLASH 512KBIT 45NS 32TSOP datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 25V 8A 8-SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.82 OHM 1% 5W datasheet.pdf
RELAY REED SPST 700MA 12V datasheet.pdf