NDK NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2
NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 15ppm 8pF 120 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2.pdf
Availability of NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2
QUANTITY
NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2
FamilyCrystals
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2
Related LinksNX3225SA-12.0, NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2 Details Description
Related parts for NX3225SA-12.000M-STD-CRS-2
IC OPAMP INSTR 25MHZ 16CDIP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 400MW ALF2 datasheet.pdf
I/O MOUNTING BOARD 16POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 0.402 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
KIT MOTOR W/DRV8301 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf