NDK NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 15ppm 8pF 120 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2.pdf
Availability of NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
QUANTITY
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
Related LinksNX3225SA-12.2, NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2 Details Description
Related parts for NX3225SA-12.288M-STD-CRS-2
JUMPER-H1507TR/A3049R/X 10" datasheet.pdf
RES SMD 499K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 50V 8A TO263AB datasheet.pdf
PANEL INDIC INCAND 6.3V GREEN datasheet.pdf
RES 1.47M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V LVPECL 50PPM 5X7MM datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf