NDK NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2
NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2
Brief Description
Crystal 20.0000MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2.pdf
Availability of NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2
QUANTITY
NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2
Related LinksNX3225SA-20.0, NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2 Details Description
Related parts for NX3225SA-20.000M-STD-CRS-2
RA STB HDR PWRBLADE F/G datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 10NS 32SOJ datasheet.pdf
IC ARM7 MCU FLASH 128K 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 1.02A 530 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf