NDK NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2
NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 15ppm 8pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2.pdf
Availability of NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2
QUANTITY
NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2
Related LinksNX3225SA-25.0, NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2 Details Description
Related parts for NX3225SA-25.000M-STD-CRS-2
RES SMD 66.5KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 290MHZ 8HSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.43M OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 14A 4.2 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 100V 20% BX 1206 datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 28POS JAM NUT SKT datasheet.pdf