NDK NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
Brief Description
Crystal 25.0000MHz 15ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1.pdf
Availability of NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
QUANTITY
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyCrystals
SeriesNX3225SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±15ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
Related LinksNX3225SA-25.00, NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1 Details Description
Related parts for NX3225SA-25.000MHZ-STD-CSR-1
CONN EDGECARD 88POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
KK 100 HDR FRLK BWR VERT 13CKT datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 62PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf