NDK NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880 picture photo
Mfg. Part Number
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
Brief Description
Crystal 40.0000MHz 10ppm 10pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880.pdf
Availability of NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
QUANTITY
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
Internal Part NumberEIS-NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
TypeMHz Crystal
Frequency40MHz
Frequency Stability±17ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
Related LinksNX3225SA-40M-, NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880 Datasheet, NDK Distributor
NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880 Details Description
Related parts for NX3225SA-40M-EXS00A-CS03880
RES 64.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
IC PREC TRPL SPPLY MONITOR 8MSOP datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/4W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ 90FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 56KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 20% 160VDC AXIAL datasheet.pdf