NDK NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1
NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1 picture photo
Mfg. Part Number
NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 32.0000MHz 10ppm 10pF -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1.pdf
Availability of NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1
Internal Part NumberEIS-NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX4025DA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 75°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1
Related LinksNX4025DA-32.0, NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1 Datasheet, NDK Distributor
NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1 Details Description
Related parts for NX4025DA-32.000M-STD-CSV-1
CAP CER 3300PF 200V X7R 1206 datasheet.pdf
XFRMR BALUN RF 4GHZ UWB SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 28SSOP datasheet.pdf
RES 6.80K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
BLZP 5.00/10/180LH SN BK BX datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf