Pericom Semiconductor Corp. NX5031E0125.000000
NX5031E0125.000000 picture photo
Mfg. Part Number
NX5031E0125.000000
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 125.000MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
NX5031E0125.000000.pdf
Availability of NX5031E0125.000000
QUANTITY
NX5031E0125.000000 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX5031E0125.000000
Internal Part NumberEIS-NX5031E0125.000000
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ NX503
PackagingCut Strip
TypeXO (Standard)
Frequency125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.053" (1.35mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)40mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX5031E0125.000000
Related LinksNX5031E01, NX5031E0125.000000 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
NX5031E0125.000000 Details Description
Related parts for NX5031E0125.000000
DIODE ARRAY GP 200V 8A TO220AB datasheet.pdf
FILTER RFI LINE MED R/A WIRE 6A datasheet.pdf
RETAINER CR2032 WITH PC PINS datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SER HERMETIC UL datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.15 OHM 5% 1/2W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 9pF 100 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
512MB LPDDR2 X32 400MHZ datasheet.pdf