NDK NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1 picture photo
Mfg. Part Number
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.2880MHz 50ppm 8pF 120 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1.pdf
Availability of NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
QUANTITY
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
Internal Part NumberEIS-NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX5032GA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12.288MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)120 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
Related LinksNX5032GA-12.28, NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1 Datasheet, NDK Distributor
NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1 Details Description
Related parts for NX5032GA-12.288000MHZ-LN-CD-1
IC VOICE REC/PL 4-8MIN EX CSP datasheet.pdf
PLUG BANA SOLDRLSS NCKL RED datasheet.pdf
IGBT 1200V 41A 250W TO247 datasheet.pdf
SNSR HALL EFF DGTL LATCH SOT23W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 14.35MM datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS GAUGE 10" H2O 8DIP datasheet.pdf
14POS MDR ASSY 1M W/THUMBSCREWS datasheet.pdf
CAP FILM 200PF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf