NDK NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4
NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4 picture photo
Mfg. Part Number
NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 24.0000MHz 20ppm 8pF 50 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2012 (5032 Metric), Concave
Datasheet Download
NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4.pdf
Availability of NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4
QUANTITY
NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4
Internal Part NumberEIS-NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4
Lead Free Status / RoHS StatusLead free by exemption / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX5032GA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012 (5032 Metric), Concave
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height0.059" (1.50mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4
Related LinksNX5032GA-24.0, NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4 Datasheet, NDK Distributor
NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4 Details Description
Related parts for NX5032GA-24.000M-STD-CSK-4
MODULE SDRAM 1GB 168DIMM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 5% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 510PF 50V 0605 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 2312 datasheet.pdf
RES 1.62 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 500 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 249K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.4PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M6 NYLON 93MM datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 275VAC RADIAL datasheet.pdf