Hirose Electric Co Ltd NX60TB-15SAA9-SP
NX60TB-15SAA9-SP picture photo
Mfg. Part Number
NX60TB-15SAA9-SP
Manufacturer
Product Category
Pluggable Connectors
Brief Description
Connector Receptacle 15 Position 0.031" (0.80mm) Gold Surface Mount, Right Angle
Datasheet Download
NX60TB-15SAA9-SP.pdf
Availability of NX60TB-15SAA9-SP
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NX60TB-15SAA9-SP Order Process
Ship out your order
Specifications of NX60TB-15SAA9-SP
Internal Part NumberEIS-NX60TB-15SAA9-SP
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package70
Category Connectors, Interconnects
FamilyPluggable Connectors
SeriesNX
PackagingBulk
Connector StyleReceptacle
Connector TypeMulti-Purpose
Number of Positions15
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Features-
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX60TB-15SAA9-SP
Related LinksNX60TB-1, NX60TB-15SAA9-SP Datasheet, Hirose Electric Co Ltd Distributor
NX60TB-15SAA9-SP Details Description
Related parts for NX60TB-15SAA9-SP
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 22GB datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 8.5A 22 MOHM TH datasheet.pdf
MTK STR HDR datasheet.pdf
RES SMD 215K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 2A 500V 10X38MM CLASS G datasheet.pdf
INTERFACE MODULE 9POS DSUB datasheet.pdf
SWITCH 8POS DIP J-LEAD SMD datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 6" 8S FIN datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf