Sullins Connector Solutions SMH100-LPPE-D09-ST-BK
SMH100-LPPE-D09-ST-BK picture photo
Mfg. Part Number
SMH100-LPPE-D09-ST-BK
Brief Description
CONN HEADER 1MM 18POS
Datasheet Download
SMH100-LPPE-D09-ST-BK.pdf
Availability of SMH100-LPPE-D09-ST-BK
QUANTITY
SMH100-LPPE-D09-ST-BK Order Process
Ship out your order
Specifications of SMH100-LPPE-D09-ST-BK
Internal Part NumberEIS-SMH100-LPPE-D09-ST-BK
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions18
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.039" (1.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.039" (1.00mm)
Contact Mating Length0.071" (1.80mm)
Mounting TypeThrough Hole
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SMH100-LPPE-D09-ST-BK
Related LinksSMH100-LPP, SMH100-LPPE-D09-ST-BK Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
SMH100-LPPE-D09-ST-BK Details Description
Related parts for SMH100-LPPE-D09-ST-BK
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
RES 30.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000PF 10% 400VDC 2DIP datasheet.pdf
CONN SOCKET 210POS 5ROW R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 2.3A 48 MOHM SMD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 30PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf