Pericom Semiconductor Corp. NX7031D0644.531250
NX7031D0644.531250 picture photo
Mfg. Part Number
NX7031D0644.531250
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC XO 644.53125MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
NX7031D0644.531250.pdf
Availability of NX7031D0644.531250
QUANTITY
NX7031D0644.531250 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX7031D0644.531250
Internal Part NumberEIS-NX7031D0644.531250
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesSaRonix-eCera™ NX703
PackagingCut Tape (CT)
TypeXO (Standard)
Frequency644.53125MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)70mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.061" (1.55mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)40mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX7031D0644.531250
Related LinksNX7031D06, NX7031D0644.531250 Datasheet, Pericom Semiconductor Corp. Distributor
NX7031D0644.531250 Details Description
Related parts for NX7031D0644.531250
IC RESET CIRCUIT 4.63V SOT143-4 datasheet.pdf
CONN SHIELD LOWER TYPE B 25 datasheet.pdf
CAP CER 120PF 250V C0G RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN FFC FPC VERT 30POS 1MM SMD datasheet.pdf
MOUNTING BLOCK datasheet.pdf
RES 715 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 48POS GOLD datasheet.pdf
3300UF 35V 18X35,5 datasheet.pdf