NDK NX8045GB-12M-STD-CSF-4
NX8045GB-12M-STD-CSF-4 picture photo
Mfg. Part Number
NX8045GB-12M-STD-CSF-4
Manufacturer
Product Category
Crystals
Brief Description
Crystal 12.0000MHz 20ppm 8pF 80 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount 2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Datasheet Download
NX8045GB-12M-STD-CSF-4.pdf
Availability of NX8045GB-12M-STD-CSF-4
QUANTITY
NX8045GB-12M-STD-CSF-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of NX8045GB-12M-STD-CSF-4
Internal Part NumberEIS-NX8045GB-12M-STD-CSF-4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyCrystals
SeriesNX8045GB
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohm
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Size / Dimension0.315" L x 0.177" W (8.00mm x 4.50mm)
Height0.079" (2.00mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NX8045GB-12M-STD-CSF-4
Related LinksNX8045GB-12, NX8045GB-12M-STD-CSF-4 Datasheet, NDK Distributor
NX8045GB-12M-STD-CSF-4 Details Description
Related parts for NX8045GB-12M-STD-CSF-4
BATTERY PACK NIMH 12.0V 6500 MAH datasheet.pdf
FOOT CYLINDRICAL 0.425" DIA BLK datasheet.pdf
CONN FFC VERT 17POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
PELTIER MS2,83,05,05,13,13,11,W2 datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 60W datasheet.pdf
POLYSWITCH 0.10A RESET FUSE SMD datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 1200VDC RADIAL datasheet.pdf