NDK NZ2520SA-19.200MHZ
NZ2520SA-19.200MHZ picture photo
Mfg. Part Number
NZ2520SA-19.200MHZ
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSCILLATOR TCXO 19.2MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
NZ2520SA-19.200MHZ.pdf
Availability of NZ2520SA-19.200MHZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
NZ2520SA-19.200MHZ Order Process
Ship out your order
Specifications of NZ2520SA-19.200MHZ
Internal Part NumberEIS-NZ2520SA-19.200MHZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesNZ2520SA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeTCXO
Frequency19.2MHz
FunctionStandby (Power Down)
OutputCMOS
Voltage - Supply3V
Frequency Stability±30ppm
Operating Temperature-10°C ~ 60°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)NZ2520SA-19.200MHZ
Related LinksNZ2520SA-, NZ2520SA-19.200MHZ Datasheet, NDK Distributor
NZ2520SA-19.200MHZ Details Description
Related parts for NZ2520SA-19.200MHZ
RES SMD 820 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 1% 1/8W 0505 datasheet.pdf
60 PPR 0.25 INCH THRU-BORE datasheet.pdf
SL 5.08HC/07/90G 3.2SN OR BX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
RES 750 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 3PDT 15A 125V datasheet.pdf
400 MSPS 14-Bit, 1.8 V CMOS Direct Digital Synthesizer IC datasheet.pdf