Sullins Connector Solutions GBA50DTAD-S664
GBA50DTAD-S664 picture photo
Mfg. Part Number
GBA50DTAD-S664
Brief Description
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD
Datasheet Download
GBA50DTAD-S664.pdf
Availability of GBA50DTAD-S664
QUANTITY
GBA50DTAD-S664 Order Process
Ship out your order
Specifications of GBA50DTAD-S664
Internal Part NumberEIS-GBA50DTAD-S664
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row50
Number of Positions100
Card Thickness0.125" (3.18mm)
Number of Rows2
Pitch0.125" (3.18mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
ColorBlack
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GBA50DTAD-S664
Related LinksGBA50DT, GBA50DTAD-S664 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
GBA50DTAD-S664 Details Description
Related parts for GBA50DTAD-S664
DIN CONN RCPT 100POS 2ROW STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 35POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
PANELS END INFRARED 10/PACK datasheet.pdf
Crystal 29.4912MHz 50ppm 18pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SOJ datasheet.pdf
PANEL INDICATOR INCAND 14V RED datasheet.pdf
RES 124 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 50V 2917 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
MS2,192,14,20,15,25,TA,RT,W12 datasheet.pdf
RELAY TELECOM 2FORMA/2NO 2A 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 5.1UF 5% 160VDC RAD datasheet.pdf