Orion Fans OD4015-12MB02A
OD4015-12MB02A picture photo
Mfg. Part Number
OD4015-12MB02A
Brief Description
FAN AXIAL 40X15MM 12VDC WIRE
Datasheet Download
OD4015-12MB02A.pdf
Availability of OD4015-12MB02A
QUANTITY
OD4015-12MB02A Order Process
Ship out your order
Specifications of OD4015-12MB02A
Internal Part NumberEIS-OD4015-12MB02A
FamilyDC Fans
SeriesOD4015
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 40mm L x 40mm H x 15mm W
Air Flow-
Static Pressure-
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
FeaturesLocked Rotor Sensor
Noise-
Power (Watts)-
RPM-
Weight0.001 KG
Operating Temperature-
Current Rating-
Voltage Range-
Life Expectancy-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OD4015-12MB02A
Related LinksOD4015-, OD4015-12MB02A Datasheet, Orion Fans Distributor
OD4015-12MB02A Details Description
Related parts for OD4015-12MB02A
JUMPER-H1501TR/A3048W/H1501TR 8" datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/16W 0816 datasheet.pdf
CONN RCPT 2ROW 30PS 26AWG GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 30POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 4PWR 28SGL 2.36MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 243 OHM 1% 5W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HEADER .100" 62POS datasheet.pdf